Poznaj inspirujące książki:

Słuchajcie siebie

Fragmenty książki

Jabłka i kwiaty

Fragmenty książki

Inspirujące opowiadania

Fragmenty książki

Inspirujące myśli

Fragmenty książki

Inspirujące myśli

„Inspirujące Myśli – Klucze do Siebie”. Klucze służą: pobudzeniu, wyjaśnieniu, naprowadzeniu, podsunięciu, pomysłu lub podpowiedzi osobom je czytającym.

Tom 1

AKCEPTACJA – Jesteś swoim najbliższym przyjacielem. Nie odsuwaj siebie na bok. Akceptacja siebie to podstawa, przecież przebywasz ze sobą przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

ZROZUMIENIE – „Bezpieczne” jest niebezpieczne, dlatego, że odrętwienie życiowe przynosi więcej szkód, niż otworzenie się na nowości.

Tom 2

MYŚLI – Pozytywne myśli o sobie są sprawdzonym specyfikiem. Zawsze działają na Ciebie. Są najskuteczniejsze ze wszystkich dostępnych. Zażyte, od razu przynoszą Tobie ulgę.

DZIECI – Przejście przez pokój dla rocznego dziecka, jest wielkim wyczynem i wyzwaniem. Ono ma cel, a Ty jakieś masz?

UMYSŁ – Zaprzęgnięcie umysłu do pracy jest najlepszym z rozwiązań. Panujesz nad nim, gdy zlecasz mu nowe obowiązki.

BRAK AKTYWNOŚCI – Odsuwane od siebie sprawy nie kopią i nie gryzą. Sam sobie sprawiasz ból, nie rozmawiając z nimi.

Tom 3

MOC – Moc powstaje z realizacji siebie, a nie zadowalania innych.

NOWY CZAS – Tamten stary Ty, bez wcześniejszej metamorfozy, nie poradziłby sobie z obecnymi trudnościami. Ale odmieniony Ty, jak najbardziej tak.

TWORZENIE ŻYCIA – Człowiek przekracza poziomy wiedzy o sobie i świecie, gdy otworzy się na słyszenie tego, czego nigdy wcześniej nie słyszał, na zobaczenie tego, czego nigdy wcześniej nie widział.

Tom 4

PRACA NAD SOBĄ – Potrafisz posprzątać swój dom, a swego wnętrza nie?

PO ROZWODZIE – Współpraca z byłym mężem, czy byłą żoną jest testem na dojrzałość. Jest otwartością i praktycznym oczyszczaniem się ze starych konfliktów oraz z wcześniej powstałych rozbieżności.

PODRÓŻE W CZASIE – Człowiek przeważnie, nie żyje w TERAZ. Siedzi na sofie, przeszukuje pamięć i przypomina sobie, co robił dwa tygodnie wcześniej. I w ten sposób bezpowrotnie minął kolejny rok jego życia.

WYOBRAŹNIA – Większość starających się o pracę, sądzą, że są czymś specjalnym obdarzeni, a tak naprawdę nigdy tego na oczy nie wiedzieli.

STRACHY, LĘKI – Strach nie jest w strachu, ale w Tobie. On sam nic nie robi, przygląda się tylko co Ty zrobisz na jego widok.

Tom 5

GRANICE – Jedno łączy tych, co śmiało stawiają kroki w życiu i tych, którzy panicznie się tego boją. Jest nim zaskoczenie. Ci co idą zaskoczeni są tym, że ci co stoją umierają, a ci co stoją, że ci co idą nie giną.

HEJTERZY – Za to, co czyni w sieci, w świecie realnym mógłby zostać oskarżony za czynne napaści na innych ludzi.

ZAUFANIE – Kiedy stoisz przed lustrem, z łagodnością i akceptacją spoglądaj w swe oczy. Patrzysz na najlepszego przyjaciela.

WIEDZA – Wcześniejszy Ty, byłeś podwaliną dzisiejszego siebie. Dzisiejszy Ty, jesteś podwaliną jutrzejszego siebie.

Tom 6

BLOKOWANIE ŻYCIA – Powiadasz: „Lepsze znane, ale zatrute powietrze starej drogi życiowej, niż świeże powietrze nowej.” Będąc dzieckiem tak byś nie powiedział. Wybrałbyś łatwiejszy kierunek, a nie znany.

ODWAGA – Wszelkie rekordy pobijają Ci, którzy nie patrzą na tych, którzy ich nie pobijają.

TRUDNOŚCI – Gdy trudne sprawy zakwalifikujesz do grupy tych, jakie będą miały Cię wzbogacać, a nie zdruzgotać, dopiero zrozumiesz, że życie jest nauką, a nie czyhaniem na Twoje zdrowie z zamiarem zabójstwa Twej osoby.

WRÓG – Masz szczęście! Policja nie odnotowuje w swych kartotekach, ataków na siebie.

Tom 7

REALIZACJA SIEBIE – Rozwój następuje, gdy zgłębiasz to, czego do tej pory nie znałeś.

BÓL- Dlaczego strachy przynoszące ból, posiadają większą wartość dla Ciebie, niż świadomie zaplanowane działania, jakie mogą im przeciwdziałać?

ZMIANY- Zmiana rytmu dnia i miejsca pracy, nie uśmierca poszukujących, ale wzbogaca o doświadczenie.

WSPÓŁPRACA – Pomyśl, czy stosowane na sobie inwazyjne metody przyjmowania specyfików do swego organizmu, dających tylko chwilowe poprawy samopoczucia są Ciebie warte? Czy dalsze okłamywanie siebie ma jakiś sens i cel?

Opinie

Opinie Czytelników

Filter

Czesława Szczubełek-Szopiak

Przeczytałam Pana wydawnictwo "Inspirujące myśli". Bardzo mi się podobały, ponieważ nie przytoczył Pan ich dosłownie z różnych źródeł, tylko są one Pana pomysłem. Tytuł mówi, że mają one być dla każdego czytelnika "inspiracją", mają wspierać nasze osobiste pomysły. Świat zmienia się w szybkim tempie, społeczeństwo również - jego myśli i postępowanie. Pan daje wskazówki, na co należy szczególnie dzisiaj wszystkim ludziom zwrócić uwagę, a szczególnie młodym. Myśli te są pewnym drogowskazem, uruchamiają w człowieku abstrakcyjne myślenie, mówią o tym, jakim ma być obecnie i później, co ma czynić, żeby się zmienić i jak ma postępować. Musi wiedzieć, że całe życie powinien być tylko i wyłącznie być CZŁOWIEKIEM, propagować swoim postępowaniem Miłość i Dobro. Pamiętać, że "Zło należy Dobrym zwyciężać", "Kochaj wszystko, nieważne czy Dobre, czy Złe, czy Piękne", "Do kogokolwiek na Świecie się Uśmiechacie, osoba to zawsze Uśmiechnie się z powrotem do Was." "Im bogatszy stajesz się w sposób nielegalny w Świecie, tym biedny stajesz się w Sercu". Ma pan świetne pomysły. Proszę pisać nadal czekając natchnienie. Jeśli ono w Panu się uruchomi - efekty pracy twórczej będą wspaniałe. Tego życzy Czesława Szczubełek-Szopiak.

Wojciech Selwa

Dziękuję z całego serca za to że mogłem przeczytać "Inspirujące myśli " po przeczytaniu pierwszej z 7 nastąpił bardzo głęboki proces uwolnienia, oczyszczenia poprzez płacz i łzy radości . To było coś nie z tej Ziemi życzę każdemu takich Cudów . Dziękuję Ireneusz za Twój czas i napisanie tak cudownych i głębokich Kluczy do zmiany życia. ❤️❤️❤️

Renata Mordas – Klucze

Książeczki zawierające myśli… Ważne myśli, bo to swoiste drogowskazy, które mogą pojawić się same „znikąd” w każdym z Was w różnych momentach życia. Myśli mądre, pomagające zrozumieć, pomagające podjąć decyzję, pomagające poradzić sobie z problemem. Myśli, które po zapoznaniu się z nimi, sprawią że stwierdzicie: „No tak, przecież to logiczne… Dlaczego wcześniej tak nie pomyślałem?”. Oczywiście, że są logiczne i proste przecież Klucze do Was samych.

Podziel się opinią

Opinie