Poznaj inspirujące książki:

Słuchajcie siebie

Fragmenty książki

Jabłka i kwiaty

Fragmenty książki

Inspirujące opowiadania

Fragmenty książki

Inspirujące myśli

Fragmenty książki

Inspirujące opowiadania

Zbiór 4 opowiadań: „Długoterminowe relacje”, „Matka i córka”, „Dziewczyna i rysownik” i „Auto – moja miłość”. Opisane zdarzenia pochodzą z obserwacji życia, są autentyczne, z delikatnymi modyfikacjami.

Pierwszy fragment

Kwiaty ofiarowane kobiecie są potwierdzeniem, jak ważne miejsce zajmuje ona w życiu wręczającego. Są okazaniem jej szacunku i miłości.

Kobieta otrzymując bukiet, wypełnia się radością. Ta wspaniała chwila wznosi jaśniejącego Anioła ponad ziemię. Otoczenie wypełnia się tajemniczą esencją, informując, że para zakochanych w sobie ludzi przenosi się do innego wymiaru, w którym królują łagodność, życzliwość i harmonia

Czas staje w miejscu. Na kilka minut tlen nie jest potrzebny organizmowi, oddech zostaje wstrzymany. Pragnie się, aby chwila ta trwała jak najdłużej. Aby upływające sekundy zamieniły się w godziny i dni

Drugi fragment

Czy wzięci politycy i biznesmeni, schodzący wieczorami ze swoich placów bojów, udają się do swoich dziewięciu sypialni czy 23 wytwornych salonów i nie czują się samotni?

Czy będąc otoczonymi tylko przez atrybuty materii, otrzymują od nich potrzebną im dawkę miłości i czułości?

Czy wyżej wymienione sypialnie przytulą ich właściciela?

Czy zakupiona najdroższa rakieta tenisowa doda otuchy świetnie serwisującemu?

Czy jedna ze złotych ścian sypialnianych powie: „Mój świetny przedsiębiorco, jesteś kochany i wspaniały!”

Trzeci fragment

TO MY UMIEMY OKAZYWAĆ MIŁOŚĆ, CZUŁOŚĆ ORAZ PRZEBACZAĆ. PIENIĄDZE NAS W TYM NIE WYRĘCZĄ. PIENIĄDZE NAM TEGO NIE ZASTĄPIĄ

To, że dobrze układała im się jedna z ważniejszych płaszczyzn życia, jakim jest zabezpieczenie materialne, to ich zasługa.

Wówczas jeszcze były właścicielkami wielu ekskluzywnych salonów ze znaną, rozpoznawalną markową odzieżą, skierowanych do świadomych siebie kobiet. Zatrudniały setki dziewczyn. Były bardzo zamożne.

Jednak środki pieniężne, jakie posiadały, nie mogły wyręczyć ich w ułożeniu sobie swoich osobistych spraw. Za pieniądze nie mogły odkupić utraconych poprawnych stosunków pomiędzy sobą. Nie mogły kupić przebaczenia i zrozumienia.”

Opinie

Opinie Czytelników

Filter

Dla Lejdis.pl – Katarzyna Kubiak

„Inspirujące opowiadania” – recenzja

Opublikowano: 2020-07-06
Biznes bez emocji – chłodne kalkulacje, czysty profesjonalizm, skupianie się na pomnażaniu zysków i ciągłym parciu do przodu.Wydawałoby się, że w tym opisie nie ma nic wyjątkowego. Rzeczywistość, z jaką wielu z nas spotyka się niemalże każdego dnia. Czy taki przepis na sukces na pewno nie ma w sobie żadnych wad?Na samym początku muszę się do czegoś przyznać. Książka Ireneusza Gralika pod tytułem „Inspirujące opowiadania” nie wzbudzała mojego zachwytu. Byłam przekonana, że mam do czynienia z kolejną nudnawą publikacją, która nie dość, że nie wniesie wiele nowego do mojego życia, to jeszcze zmarnuję na nią swój cenny czas. Nic bardziej mylnego! Moje wyobrażenia i przedwczesne sądy musiałam szybko wyrzucić do kosza – książka już od pierwszej strony zaskoczyła mnie (jak najbardziej pozytywnie!), rozbudzając moją czytelniczą ciekawość i zmuszając do nieszablonowego myślenia (co kocham najbardziej). „Inspirujące opowiadania” z pewnością zasługują na takie właśnie miano – pokazują zupełnie inną stronę biznesu, taką, którą często – mniej lub bardziej świadomie – po prostu pomijamy. Tymczasem prawdziwe oblicze naszego życia zawodowego i osobistego (moim zdaniem wiedzę nabytą dzięki książce możemy zastosować nie tylko w kontekście kontaktów biznesowych, ale w każdej innej dziedzinie życia) jest o wiele bardziej złożone niż nam się wydaje.Budowanie relacji z klientem, pracownikami, wspólnikami wydaje się być wprawdzie trudną sztuką komunikacji, jednak nie wiążemy jej raczej z emocjami czy uczuciami. Wręcz przeciwnie – cenimy sobie chłodne podejście, umiejętność panowania nad sobą, niewchodzenie w bliższe relacje. Sami siebie ogałacamy z tego, co tak naprawdę jest najważniejsze i co daje nam szansę na lepszy kontakt nie tylko z innymi, ale też z nami samymi. Zderzenie bezdusznego świata biznesu z tą cieplejszą, emocjonalną częścią naszej rzeczywistości sprawia, że odkrywamy zupełnie nowy wymiar naszego życia. Zamiast wciąż uciekać od emocji, zatrzymujemy się, przyglądamy się im, zadając sobie mnóstwo pytań o nasze relacje, podejmowane decyzje, nasze podejście do świata. Nauka w formie opowiadań, które poruszają najczulsze struny serca, jest moim zdaniem najlepszą z możliwych. Tu już nie ma suchych informacji – są wskazówki, które zostaną w nas na długo, popychając nas w stronę lepszego, bogatszego życia – tak zawodowego, jak i osobistego. Katarzyna Kubiak (katarzyna.kubiak@dlalejdis.pl)http://dlalejdis.pl/artykuly/inspirujace_opowiadania_recenzja 

Luiza Gołaszewska

Irku, Po przeczytaniu twoich opowieści, jestem pełna podziwu dla twoich umiejętności pisarskich i sposobu przedstawienia sytuacji i historii z życia, które dają nam czytelnikom dużo do myślenia.Pokazujesz w nich, jak krótkowzroczni jesteśmy i jak nasze Ego w nas żyje a nawet przejmuje kontrolę nad naszym życiem, jeśli tyko damy mu przestrzeń. Jak bardzo jesteśmy uwikłani w mechanizmy, sposoby myślenia lub bezmyślności, należące do innych np. rodziców, dziadków, i telewizyjnych seriali … jak łatwo kopiować innych a nie starać się pomyśleć, jak chcemy żyć i co dla Nas jest ważne….. (więcej…)

Relacjebuk

„Relacjebuk” to świetny tekst o podstawach działania w jakimkolwiek biznesie. Autor zwraca uwagę na to, co jest najbardziej istotne, aby osiągnąć sukces w sprzedaży. Ten ebuk jest dla każdego, kto tylko coś sprzedaje, czy to swoje usługi czy produkty. Polecam.

Matka i córka

„Matka i córka” to wciągająca opowieść o relacjach między matką, córką i jeszcze kimś, kto pojawił się na ich drodze. Opowieść o tym, że często niektóre sytuacje sprawiają, że zatracamy to co najważniejsze dla nas. Później, z perspektywy czasu żałujemy, że tacy byliśmy zawzięci na niszczenie relacji z najbliższymi… Polecam, tą wciągającą obserwację.

Matka i córka

„Jak większość pisarzy przekazuje emocje w swoich powieściach, dramatach ogólnie w publikacjach, to Ty Irku stworzyłeś tomik, gdzie zabrałeś mnie w świat swoich bohaterów, ich emocji, tęsknot i nie bójmy się powiedzieć, trudnych wyborów. Dałam się porwać. Jak Alicja w Krainie Czarów, wpadłam w norę i uczestniczyłam w tej bajce, która gdzieś tam naprawdę, się rozgrywa.Wartości ludzkie? Wybaczenie krzyczy aż. Tę wartość matka Marii miała do przerobienia. Okazanie w końcu uczucia miłości również, jak nie do własnego dziecka czyli Marii, to w końcu do wnuka. Nie zrobiła tego i dusza cierpi, a ciało umiera.”

Dziewczyna i rysownik

„Po raz kolejny zanurzyłam się w magii subtelnego potoku słów. Nie tylko kobiety, ale wierzę, że i płeć „brzydka”, doceni kunszt pisarski naszego kolegi, Irka.„Dziewczyna i rysownik”, tak dobrze znany niektórym scenariusz, uzmysławia, a wręcz w epilogu „podaje na tacy”, sekret, który tkwi w każdym człowieku. Wiara, a co za tym idzie, Miłość do samego siebie, bezwarunkowa, czyni z Nas w pełni spełnionymi istotami. Taki jest przekaz tej krótkiej historii – dla niektórych cel ich życia. Zachęcam do lektury.”

Podziel się opinią

Opinie