Skip to main content

DlaLejdis.pl – Katarzyna Kubiak

„Słuchajcie siebie” – recenzja.

Opublikowano: 2020-07-10
Recenzja książki „Słuchajcie siebie”.
Audiobooki bardzo rzadko lądują na mojej półce.
 
Jeśli już się pojawiają, najczęściej obrastają kurzem lub doczekują się jedynie kilkunastu minut czasu, w których poświęcam im swoją uwagę. W moim czytelniczym sercu książki zawsze wygrywają z audiobookami. Tym razem przychodzę jednak ze szczególną płytą – skrywającą w sobie nagranie, które może zmienić nasze życie.
 
Autor audiobooka „Słuchajcie siebie” już od pierwszego rozdziału swej książki zyskał moją ogromną sympatię. Przyznaję, że na słuchaniu tego nagrania było mi wyjątkowo łatwo się skupić (nie jak w przypadku większości dostępnych na rynku), ale głos słyszany w słuchawkach tylko w kilkunastu procentach odpowiadał za całokształt mojej oceny. Pan Ireneusz Gralik zaprosił mnie do swojego świata, w którym nie czułam się wyobcowana – nie opowiadał o tym, jak od samego początku świetnie sobie radził, nie chwalił się na prawo i lewo sukcesami (jak większość mówców, coachów itp.) – wręcz przeciwnie, pokazał całą ścieżkę swojego życia oraz opisał sytuacje, które spotykały osoby z jego bliższego lub dalszego otoczenia, które dla każdego z nas mogą być momentem zwrotnym w naszym życiu. To nie tak, że popełniliśmy masę błędów i teraz musimy je naprawiać – chodzi bardziej o to, byśmy zaczęli na nowo ufać sobie samym, wyciszając ograniczające, nieuzasadnione i krzywdzące głosy z zewnątrz, a pogłaśniając ten nasz wewnętrzny głos, który najlepiej podpowie nam, co powinniśmy zrobić.
 
Od małego słuchamy innych – rodziców, dziadków, nauczycieli. Ich polecenia musieliśmy zawsze przyjmować i wypełniać bez najmniejszego zająknięcia, w końcu dorosły zawsze ma rację. Dopiero po jakimś czasie zaczęliśmy zauważać, że nie wszystko to, co docierało do nas z zewnątrz, miało rzeczywiście rację bytu. Nie mogliśmy żyć tak, jakbyśmy naprawdę chcieli, bo wszyscy spotykani przez nas ludzie pakowali nas w ramy, ograniczali nasze pole działania, strasząc, grożąc, przestrzegając. Często te wypowiedzi kierowane były do nas dla naszego dobra, jednak czasem były niepotrzebne i zamykały nas na nas samych. Traciliśmy powoli kontakt z sobą, biorąc za swoje to, co otrzymywaliśmy z zewnątrz. Nasze „ja” przez wiele lat było zasypywane przez innych – teraz przyszedł czas, by je odkopać i zacząć słuchać samych siebie. Audiobook zawiera wiele wskazówek i porad, które pomogą nam na nowo wsłuchać się w swój wewnętrzny głos i pozwolić się prowadzić naszej intuicji. Z całego serca Wam go polecam – i tym zagubionym, i tym, którzy pewnie kroczą własną ścieżką. Jestem przekonana, że każdy z Was znajdzie w nim coś dla siebie, a przede wszystkim – odnajdzie SIEBIE.
 
Katarzyna Kubiak
This site is registered on wpml.org as a development site.