Skip to main content

Na rynku wydawniczym, niedawno ukazała się książka Ireneusza Gralika pt. „Słuchajcie siebie”. Choć jest krótko w sprzedaży, to zdążyła mocno poruszyć czytelników, którzy sami od siebie napisali recenzje o swoim odbiorze poruszanych w niej tematów i zagadnień.

Jest ona wejrzeniem w człowieka, bo traktuje o człowieku. Myślach, jakie pojawiają się każdego dnia w jego głowie. Autor w ciekawy sposób ujmuje własne starania i wyprowadza myśli, opisując stawiane przez siebie kroki, stając wobec przeciwności losu, jakich doświadczał.

Treść zawarta na niecałych 300 stronach jest podzielona na dwa segmenty – życie zawodowe i osobiste.

Jeden z czytelników w taki sposób opisał swój odbiór tej lektury:

„Przeczytałem Pana pierwszą, pełnowymiarową książkę. Lektura wciągająca. Z pasją i zaangażowaniem opisane ważne epizody z Pana życia. Doświadczenia na drodze zawodowej nie należą do wyjątków. Wiele osób tego doświadcza. Pojawia się pytanie, czy potrafią się uporać z przeciwnościami losu, czy umieją rozwiązywać problem, jakim jest ich nastawienie psychiczne, czy dotknięci boleśnie przez przeciwności losu są zdolni do analizy zdarzeń, swojej postawy, przezwyciężenia okoliczności. Pana książka podpowiada, jak można to zrobić. Każdy człowiek jest oczywiście indywidualnością. W sytuacjach trudnych podejmie inne kroki. Książka skłania do refleksji, podpowiada, że takie kroki można i trzeba podjąć. Tytuł „Słuchajcie siebie” jednoznacznie sugeruje, od czego należy zacząć analizę. Zawarta w książce myśl uświadamia, że bardzo wiele, choć nie wszystko, zależy od nas samych. Nie tylko w sprawach zawodowych. Także w życiu prywatnym, w relacjach z bliskimi. To też intrygujący etap w Pana życiu. I świetny przykład, jak powinno się układać relacje między ludźmi. „Słuchać siebie”! Pewnie wiele osób wie, że tak należy czynić. Ale czy tak postępuje? Tę prawdę trzeba zwerbalizować, głośno wypowiedzieć. Pana książka jest impulsem do przemyśleń. Można ją uznać za osobisty przewodnik po uniwersum, jakim jest człowiek. Każdy inny, a jednak tak podobny w swoich emocjach i swojej wrażliwości. Każdy też potyka się i pokonuje swoje zakręty życiowe.

Lektura Pana książki zachęca do podjęcia wysiłku, by zrozumieć siebie. To ułatwia modelowanie własnej przestrzeni, przezwyciężanie trudności, osiąganie satysfakcji. Na każdym polu.”

Andrzej Krusiewicz

Inna czytelniczka nieco inaczej widzi treść „Słuchajcie siebie”:

„Nie jestem zwolennikiem „poradników” i książek, których autorzy wiedzą lepiej ode mnie, co jest dla mnie dobre. Z ciekawości przeczytałam „Słuchajcie siebie”. Mówiąc szczerze nastawiałam się na silny coaching i… To nie poradnik ani kolejna pozycja z serii „słuchajcie, a zostaniecie bogaci”. To intymne czasami dzielenie się własnym życiem, doświadczeniem autora.  Ile z tej książki wyniesiemy dla siebie, zależy od nas – czytelników. Truizm, ale chodzi o czytanie głębiej, pomiędzy słowami … Dodaje otuchy i utwierdza, że jeżeli coś jest trudne do osiągnięcia, nie jest wcale niemożliwe.

Konsekwencja w osiągnięciu celu, jest jak chleb – niezbędny do życia, ale świadomość własnego JA jest tym, co wynosi nas poza ciało …”

Urszula Gałuszka-Marzecka

I jeszcze jedna osoba:

„Nieczęsto książka tego rodzaju mnie ujmuje. A ta, zdecydowanie to zrobiła. Czym? Jest prawdziwa do bólu. Osadzona w naszym tu i teraz. Dzieje się nadal życiem autora, którego poznanie wszystkim Wam polecam. Świetny człowiek, ciekawa lektura. Bez chwytów marketingowych. Po prostu życie.”

Beata Grzegrzółka-Jóźwiak

Jest to kolejna pozycja na rynku, wypełniająca miejsce ludzkich poszukiwań, poprzez zadawanie sobie pytań: „czym jest życie?” „jak sobie w nim z powodzeniem radzić?”. Po książkę sięgają osoby, które wiedzą, że nastał czas odnajdywania dróg do siebie. Coraz więcej osób szuka możliwości do samorozwoju i samorealizacji. Właśnie w niej znajduje się sporo informacji, które inspirują i podnoszą na duchu ludzi, w ich własnych indywidualnych poszukiwaniach. W „Słuchajcie siebie” możecie odnaleźć wiele precyzyjnych określeń, można powiedzieć, że nawet sentencji. Przytoczymy jedną z nich: „Leń jest sługą własnego umysłu”.

Lektura napisana jest nieskomplikowanym językiem, zrozumiałym dla szerokiego grona odbiorców. Łatwo trafia do czytelników, którzy niejednokrotnie sami siebie w niej odnajdują. Tak jakby autor pisząc o sobie, opisywał ich życie. To zachęca do zajrzenia w jej kartki.

Książka jest dostępna na stronie autora: www.ireneuszgralik.pl,

w księgarniach Nieznany Świat i Kormoran 

oraz na portalu https://noveaidea.com

This site is registered on wpml.org as a development site.